Юношите до 18 г. спечелиха бронза и се завърнаха в баскетболния елит на Европа

снимака: pexels.com, Petel.bg

След повече от десетилетие България се завръща в баскетболния елит на Европа при юношите U18! Националният ни отбор спечели промоция, след като се пребори за бронзовите медали на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Скопие. В малкия финал в зала „Борис Трайковски“ в столицата на Северна Македония тимът ни надви Полша с 85:64.

За последно България бе в елита в тази възраст през 2013 г., когато тогавашният набор завърши 15-и на шампионата в Рига и изпадна, предава Спортал.

Селекционерът на тима ни Стойо Чолаков също направи впечатляващо постижение, след като за втора поредна година класира воден от него тим в Дивизия А. През 2023 г. той изведе до медалите и отбора до 16 години, който завърши със среброто на първенството в Питещ, отново с някои от момчетата в настоящия състав.

ЗА КАКВО Е СЪЗДАДЕНО ЧОВЕЧЕСТВОТО

Източник/ци: Petel.bg - новини - Юношите до 18 г. спечелиха бронза и се завърнаха в баскетболния елит на Европа