Днес на Олимпиадата: Станимира Петрова излиза за първи български медал

Снимка: БТА, Корнер.dir.bg

Петима наши представители в четири вида спорт и надежди за първи медал

Шестият ден от старта на Олимпийските игри в Париж ще бъде най-натовареният до момента, а в него всички с надежда очакваме гарантирането на първия български медал.

Погледите ни са насочени към Станимира Петрова, която е на победа от гарантиране минимум на бронзов медал, а иначе в рамките на деня ще видим общо петима наши атлети в четири вида спорт.

Всичко започва в 9:30, когато сестри Стоеви излизат в своята четвъртфинална битка в бадминтона срещу първите поставени в схемата на турнира Чен Кинчен и Йифан Джиа от Китай.

Самото достигане на сестри Стоеви до тази фаза е огромен успех, а както сами те се изразиха, оттук нататък няма нищо за губене, а място на полуфинала би било истинско чудо предвид силната азиатска доминация в този спорт.

От 10:30 Десислава Ангелова ще се опита да подари втори финал на България в Париж. Тя излиза в полуфинална гонка в гребането, като нейната цел е да завърши сред първите три в тази гонка, за да се класира за финал.

Десислава Ангелова, която е пета от последното Световно, влезе в полуфинала с най-слабо време от 12-те участнички, но сама призна, че има резерв и очаква да подобри представянето си в битката за финала.

Ако Ангелова се добере до финал, тя ще бъде първата ни представителка сред най-добрите шест в тази дисциплина от Румяна Нейкова, която през 2008-а грабна златото.

Снимка: Getty images

От 12 часа започват сериите в дисциплина 200 метра гръб в плуването, където наш представител е националната рекордьорка Габриела Георгиева.

Именно в тази дисциплина Георгиева бе на финал на Световното тази година, където завърши на шесто място. Тя ще бъде в осми коридор на втората серия, като целта пред българката е да даде едно от 16-те най-силни времена, за да плува на полуифал.

Евентуалният полуфинал на Габриела Георгиева ще бъде от 22:19 наше време.

В 13:36 часа идва първият реален шанс на България за медал от Париж, като в главната роля ще бъде знаменосецът ни Станимира Петрова.

Тя се изправя срещу китайката Юан Чанг в категория до 54 килограма на боксовия турнир при жените, а успех гарантира сигурен медал.

Класирането на полуфинал в бокса минимум бронз, защото в този спорт няма мачове за трето място, а загубилите полуфиналисти автоматично получават бронзови отличия.

ЗА КАКВО Е СЪЗДАДЕНО ЧОВЕЧЕСТВОТО

Източник/ци: Днес на Олимпиадата: Станимира Петрова излиза за първи български медал | Корнер.dir.bg