Триумф за историята! Бургазлията Стоян Копривленски е световен шампион

Автор: Флагман.бг

Невероятният Стоян Копривленски развенча тайландското величие насред Токио и лиши съперника си от мечтата му за тройно злато в К-1

След уникално тежък турнир - 3 битки за един ден срещу легенди, шампиони и топ бойци, българският кикбоксьор Стоян Копривленски зае върха в категория до 70 кг. на турнира K-1 World MAX, който се проведе днес в Токио, Япония.

В първата среща Стоян се изправи срещу муайтай легендата от Тайланд Буакау Банчамек. След три рунда убедителна игра, Стоян спечели битката със съдийско решение. В полуфинала бургазлията се изправи срещу бразилския четирикратен шампион по муайтай и кикбокс Рафаел Силва. Там той отново изигра три рунда и надделя убедително.

Във финалната битка той се изправи срещу руския боец Виктор Акимов, който имаше до момента само 1 загуба в кариерата си и бе в серия от 6 поредни победи всиките с нокаут. Нокаутираният в този двубой обаче се оказа Акимов, след като Копривленски го сломи още в първия рунд. С това Стоян спечели титлата на K-1 турнира в категория до 70 кг, което е върхово постижение в неговата кариера до момента, пише ММА.BG.

ЗА КАКВО Е СЪЗДАДЕНО ЧОВЕЧЕСТВОТО

Източник/ци: Триумф за историята! Бургазлията Стоян Копривленски е световен шампион