Еуфория в Измир заради Стоилов

Еуфория обзе феновете на „Гьозтепе“ след поредната победа под ръководството на Станимир Стоилов при 3:0 над закъсалия „Гиресонспор“. Привърженици посрещнаха подобаващо своите любимци на летището в Измир с факли и песни.

Отборът, в който работят още Цанко Цветанов и Йончо Арсов, е на само успех от завръщане в елита, каквато бе и голямата цел. Българският щаб пое отбора през ноември, когато „Гьозтепе“ бе шести в класирането, а сега е считан за сигурен новак в Сюперлигата.

Срещата сега се игра на стадион „Чотанак“ в Гиресун. Ялчън Каян откри резултата в 41-ата минута, а веднага след почивката удвои. Юмит Акда в 68-ата оформи крайния резултат за отбора на Стоилов.

„Гьозтепе“ вече има 60 точки и заема второ място, на 8 от лидера „Еюпспор“. Съперник в следващия кръг е „Генчлербирлиги“.