Буднаера-Епохалнивремена
Буднаера-Епохалнивремена: Новини и горещи теми от България и света
Събития+ | Открития+ | Китай | Фалун Гонг | Наследство

spacer
thetrooper.blog.bg 20.04.2014

"1952: Иван и Александра" или защо антикомунизмът не е отживелица (Видео)

Филмът "1952: Иван и Александра" на режисьора Иван Ничев показва основните аспекти на живота в България по времето на сталинския комунизъм. Битовата мизерия. Култът към личността. Зомбираните хора от различни възрасти и професии. Параноята на другарите, на които на всеки ъгъл им се привиждат врагове, предатели и агенти на империализма. Насилственото стригане и рязане на тесни панталони. Превръщането на близките на "народен враг" в трета категория хора.

Голямото достойнство на филма е детайлното представяне на най-гнусното престъпление на комунизма, а именно посегателството към децата и техните психика, душевност и светоглед. "1952: Иван и Александра" показва нагледно отвратителното въздейкствие върху децата на душевната мелница, наречена "пионерска организация". Унизителното отношение към детето. Разбиването на детски приятелства. Насъскването на деца срещу техните родители. И в крайна сметка, трансформацията на детето от човешко същество в душевно осакатен, зомбиран "социалистически човек".

Често са ме питали откъде идва яростната ми, свирепа и кръвна омраза към комунистите и комунизма. Този филм дава един от най-точните отговори. Гледайте го, ако не ви е ясно защо антикомунизмът не е отживелица. Антикомунизмът в България ще го има дотогава, докато има хора, които продължават да говорят за това "колко беше хубаво при комунизма". Ето това му беше "хубавото", при това в цялата му прелест. Едва ли има друга система в света, която по такъв долен, мерзък и гнусен начин да деформира детския характер.

Благодаря на Бога, че съм роден през 1978 година и по този начин съм пропуснал да изживея голяма част от гадостите, описани във филма. Не че и през 80-те години комунизмът беше цвете за мирисане... thetrooper.blog.bg

Отровните корени на комунизмаОтровните корени на комунизма

Международният тероризъм и неговата безизходност се разиграват на световната сцена като средство за отвличане вниманието на хората от най-опасния проблем – подчиняване на целия свят и поставянето му под властта на тоталитарния комунистически режим...

Австралийският конгрес разобличава Новия световен ред [Видео + Audio]

Ан Бресингтон подчертава, че Римският клуб, в който членуват Тед Търнър, Буш, Горбачов и общо взето всички, които дърпат конците, никога не се е отказвал от идеята за световно господство на КОМУНИЗМА...

Мненията на редакцията и на автора/ите могат да не съвпадат.

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу.

Благодарим Ви!

Последни публикации