Перследване в Съчуан: Дядо дрогиран в затвора, внучка изгонена от училище

Случаят на практикуващ Фалун Дафа от провинция Съчуан, г-н Чън Шигуей, показва принудителен прием на лекарства и отказ от медицинско освобождаване, както и изключване на внучката му, Хоу Тианран, от училище след като споделя за страданията на своя дядо.

Основни факти

  • Арест и присъда: 10 юли 2019 г.; 7,5 години (декември 2020 г.). Обжалването е отхвърлено през май 2021 г.; прехвърлен в затвора Дзячжоу.
  • Принудително медикаментозно третиране: Август 2025 г.: принуждаван да приема лекарства за високо кръвно; ефекти: слабост, световъртеж, проблеми с паметта. Настояване да продължи приема въпреки вредите.
  • Тежки условия: Влошени зъби, лоша храна, принудителен труд, минимална почивка.
  • Отказ от медицинско освобождаване: Поради отказ от заявления за отказ от Фалун Дафа и липса на формално „критично състояние“.
  • Изгонване на внучката: Хоу Тианран, студентка в Chengdu Railway Health School, е принудена да „доброволно“ напусне на 18 септември 2025 г., след доклад от преподавател и натиск от училище и полиция.

Контекст и изводи

  • Многостепенно преследване: Натиск върху практикуващи и близки – от затворнически злоупотреби до образователна дискриминация.
  • Злоупотреба с медикаменти: Прилагане въпреки отчетени вреди нарушава човешкото достойнство.
  • Нарушени права: Отказ от медицинско освобождаване и репресии срещу семейство и студенти поставят сериозни въпроси за основни права.

🔗 Оригинал на Minghui.org (4 декември 2025 г.)