61-годишна жена от Хъбей арестувана заради мирно разкриване на истината

На 10 октомври 2025 г. г-жа Фън Суся, 61-годишна практикуваща Фалун Дафа от град Жънцю, провинция Хъбей, бе арестувана и задържана в местния арест, след като камери за наблюдение я заснеха да поставя стикери с информация за преследването на Фалун Дафа от Китайската комунистическа партия (ККП).
Полицаи от три различни служби — включително отдела за вътрешна сигурност в град Цанчжоу — обградиха дома ѝ с оръжие, прогонвайки свидетели и конфискувайки лични вещи, включително електрическия ѝ велосипед и дрехи. Според източници, г-жа Фън е започнала гладна стачка в знак на протест срещу ареста.
Повтарящо се преследване заради духовна вяра
Г-жа Фън практикува Фалун Дафа от 1998 г. и приписва на практиката възстановяването на здравето си и духовната си трансформация. Това не е първият случай на преследване — през 2010 г. тя бе арестувана посред нощ, без да ѝ бъде позволено да се преоблече. Беше разпитвана в метален стол с ръце, закопчани зад гърба. По време на посещение семейството ѝ забеляза подути и наранени ръце.
През март 2011 г. тя бе осъдена на три години затвор с четири години условна присъда. По време на деветмесечния арест здравето ѝ се влоши, а свекърва ѝ почина от стреса, без г-жа Фън да бъде допусната на погребението.
Мирна съпротива срещу жестокостта
Случаят на г-жа Фън отново подчертава жестокостта на режима и силата на личната съвест. Въпреки репресиите, тя продължава да споделя истината с доброта и мир. Нейната история е символ на устойчивостта на духа пред лицето на несправедливостта.
Източник: Minghui.org – 61-Year-Old Hebei Woman Detained for Exposing CCP’s Persecution of Falun Gong