Евгени Димитров, Булфото: Процесът срещу Благомир Коцев беше странен, даде много работа на фоторепортерите

Източник: petel.bg

кадри Нова нюз редактор Веселин Златков Фоторепортерът и създател на агенция „Булфото” Евгени Димитров коментира по Нова нюз събитията на годината, които са влезли в обектива на медиите и специално обърна внимание на ареста на варненския кмет Благомир Коцев.

Според него сагата с неговата мярка за неотклонение е създала много работа за фоторепортерите. „Беше много странен процес”, подчерта Димитров, който включи кадър с конвоирания Коцев сред кадрите на годината. Фотожурналистът коментира също, че е впечатлен как в рамките на един същ месец тази година е снимал наводнения и пожари.

„Това винаги е сочен сюжет за нас, но повдига въпроси за действията на държавата”, каза Евгени Димитров. „От 2008-2009 година на протестите снимам един и същ сюжет - едни „момци” с черни качулки и маски”, каза още фотографът. Той подчерта, че техните действия и провокации срещу полицията остават едни и същи през годините, а много рядко виждаме точно тези, които чупят и палят, сред арестуваните.

Редактор"Екип на Петел", "За нас"

29.12.2025