Американският президент Доналд Тръмп смята, че вестникът The New York Times (NYT) представлява сериозна заплаха за националната сигурност и че разпространението на невярна информация от негова страна трябва да бъде спряно, пише изданието Report, цитирано от "Фокус".
"Провалът на The New York Times, лъжите му и умишленото изопачаване на фактите представляват сериозна заплаха за националната сигурност на страната ни", написа Тръмп в публикация в социалната си мрежа Truth Social.
Той обвини вестника в "радикално ляво, ненормално поведение". Тръмп смята, че е необходимо да се сложи край на статии, съдържащи подвеждаща информация. NYT е "истинският враг на народа", подчертава още Тръмп.
Американският лидер преди това заведе дело за 15 милиарда долара срещу NYT.
Той обвини вестника в открита подкрепа на неговата съперничка на президентските избори през 2024 г., тогавашната вицепрезидентка Камала Харис, и в клевета срещу него, семейството му и обкръжението му.
23.12.2025