„Ескалацията се случи в момента, в който незаявено шествие се насочи към сградата на ДПС-НОВО НАЧАЛО. Нашият план беше обезсмислен. Протестиращата маса премина през необезопасена от полицията територия”.
Това заяви днес началникът на СДВР главен комисар Любомир Николов. Организаторите от ПП-ДБ поискаха и получиха разрешение за протест само в периметъра Ларгото. И до 20.30 часа протестът беше мирен.
В един момент обаче "въодушевени" от огромното множество лидерите на ПП и ДБ Кирил Петков, Николай Денков, Асен Василев и Ивайло Мирчев съвсем целенасочено насочиха негативната енергия и призоваха протеста да тръгне към централите на ДПС-НН и ГЕРБ.
И гордо го поведоха, както се вижда от снимките Пак от кадрите се вижда, че заедно с тях тръгват и хора с качулки. Пътьом даже "миролюбиво" си говорят с тях. И когато всички се отзоваха на кръстовището на "Левски" и "Дондуков" черните качулки озверяха.
И погромът започна... А сред вандалите се оказва и синът на Атанас Бобоков, 19-годишният Божидар Бобоков, задължан по-късно в момент, когато е блъскал запалена кофа за боклук срещу полицаите. Какво излиза - че активисти на ППДБ сами са провокирали безредиците с цел радикализация, падане на правителството и предсрочни избори, които да изкарат Радев на терена на реалната политика?
И кой е плащал на провокаторите - хората на Радев. Отдавна е известно, че Русенските бизнесмени Атанас и Пламен Бобокови са тайнствените олигарси, за които Бойко Борисов намекна, че събират пари за бъдещата партия на президента Румен Радев. Наскоро в Атанас Бобоков обяви в интервю: „Радев има харизма и му трябва смелост.
Той я показва, но друго е да слезеш от престола и да се метнеш в битка срещу лошите. Съвсем друго е. Аз съм убеден, че тогава хората ще излязат да гласуват”.
Сега въпросът е, ще признаят ли ПП-ДБ, че те поведоха погромаджиите и ще понесат ли отговорност?
02.12.2025
