На Слънчев бряг доктори дерат по 90 лева за преглед на дете

И двамата родители на хлапето обаче са здравноосигурени

90 лева за преглед на седемгодишно дете искат докторите в курорта Слънчев бряг, алармира до БЛИЦ побеснял баща. " При положение че и двамата родители са живи, здрави и са здравно осигурени! Какво е това нещо! Питам - къде са държавните институции и докога ще ги храним тея паразити???", гневи се родителят.

Както БЛИЦ съобщи преди време, регистрираните лечебни заведения в най-големия черноморски курорт Слънчев бряг например са 41.

Там има 10 медицински центъра, 20 индивидуални практики и само 10 санитарни автомобила. Нелегалните пунктове са в пъти повече, разкриха хора от бранша. 

Именно при нелегалните прегледи сумите, които се искат от туристите, стигат солените 600 евро.

За сравнение - във всички курорти на север са регистрирани общо 28 лечебни заведения за извънболнична помощ – 18 в Златни пясъци, 8 в Св. Константин и Елена и 2 в Камчия.

Те се посещават предимно от чужденци. Повечето от тях не заплащат за услугите, тъй като те са покривани или от европейската им здравна карта, или от здравната им застраховка. В Созопол пък има едва 5 медицински центъра, и то само в комплексите. /БЛИЦ/

Грозно! Охранители блъскат турист, отказал да плати 10 лева за път до плажа Силистар - Ще става все по-скъпо, заканил се един от пазачите