Бойко зашлеви нов шамар на Станишев!
Бойко Борисов нарече Станишев в очите "лъжец", а Сергей само гледаше като изтърван и не посмя да реагира.
Поводът беше, че лично Пламен Орешарски отрече обвиненията на Станишев – премиерът каза, че парите от бюджета не са изхарчени от ГЕРБ, както Станишката е твърдял.
Лидерът на ГЕРБ изрази задоволство, че премиерът Пламен Орешарски от парламентарната трибуна е отрекъл твърденията на Сергей Станишев, че страната има да връща дълг от 800 млн. лева, взети от ГЕРБ.
Заради тези твърдения Борисов нарече Станишев - "лъжец".
Още на 4 април 2013 г. ЕК преведе всички пари до стотинки обратно, допълни Борисов.
Така че Станишев взе заем от 1 милиард лева за да има повече за крадене, а не защото ГЕРБ са похарчили тези пари, твърдят анализатори.
Те също се опират на думите на Орешарски, който – волно или неволно направо смаза Станишката, след като пред всички журналисти и депутати в прав текст заяви, че 800-те милиона лева, взети от ГЕРБ са върнати отдавна от Европа.
И заемът от 1 милиард не е за да бъдат покрити тези пари, както лъжеше Станишев.
"Благодаря на Орешарски, че опроверга лъжите на Станишев", каза Бойко Борисов и добави:
"Те са се вкопчили в кокала.
Сега набързо ще опукат парите от този огромен заем и всички хора в България ще ги разберат колко са крадливи и некадърни".