Vsekiden.com

Бойко и Цветанов се хванали на бас за изборите

Снимка: Vsekiden.com

ГЕРБ ще има над 100 депутати, категоричен е бившият вицепремиер

Бившият премиер Бойко Борисов се е хванал на бас с Цветан Цветанов за педстоящите избори. За това съобщи в ефира на ТВ7 бившият министър на вътрешните работи Цветан Цветанов. Залогът е часовник. Според Цветанов ГЕРБ ще има над 100 депутати в парламента. Той обаче не уточни на кое число е заложил Борисов.

След парламентарните избори през 2009 г. Бойко подари часовника си на Цветанов, защото партията спечели цели 116 места в Народното събрание.

Цветанов бе категоричен, че Симеон Дянков няма да бъде в листите и обясни, че няма пречка бившият премиер да води две листи. Не всички бивши министри обаче ще бъдат депутати. Сред сигурните лица, които ще бъдат номинирани са Мирослав Найденов, Лиляна Павлова, Десислава Атанасова.

"Да са лоялни към ГЕРБ, да не са членували в друга партия". Това са два от критериите, на които трябва да отговарят бъдещите депутати. Членството в партията не е задължително. Номинираните обаче трябва да "не са придобили имоти от престъпна дейност и да не са в конфликт на интереси".