КРОСС

Ранени и загинали след рухването на две сгради в Рио

 

Рио де Жанейро, Бразилия /КРОСС/  Две многоетажни сгради се срутиха в центъра на Рио де Жанейро. Най-малко 11 души са ранени или загинали при инцидента, съобщават световните агенции.  

Причината, довела до инцидента, не е ясна. Очевидци твърдят, че е имало експлозия, а кметът допуска, че може да става дума за конструктивен проблем. 

Едната сграда е била 10-етажна, другата - на 21 етажа.

На мястото има планина от отломки, всичко е покрито с дебел пласт прах. Пристигнали са десетки пожарникари и спасители от "Гражданска защита". Има хора и под отломките, но не се знае колко.

Тридесет души от съседна сграда са изведени невредими от пожарникарите. Петима работници също успели да се спасят. Един работник е заседнал сам в един от асансьорите. Чух експлозия и асансьорът, който се намираше на 9-тия етаж, падна, казал той за АФП по мобилния си телефон и допълнил, че няма въздух и диша трудно, тъй като има дим. На приземния етаж на сградата имало банков клон и ресторант, но не се знае дали те са работели снощи.