Focus News

Руските лесничеи се обучават на ръкопашен бой за борба с бракониерите

Москва. Руските лесничеи се обучават да се борят с бракониерите с помощта на спецсредства. В Института за повишаване квалификацията на ръководителите и специалистите от горското стопанство те се учат как да използват гумени палки и белезници, предаде РИА Новости.

„През февруари миналата година бе обнародвано постановление на руското правителство, съгласно с което специалистите по държавен горски надзор при задържане могат да използват спецсредства.

Сега горските по цяла Русия с помощта на специалисти преминават обучение, изучават теорията и преминават практически курс”, съобщи говорителят на руската Федерална агенция за горско стопанство Виктория Миронова.

Освен белезници и гумени палки при задържане специалистите от горските стопанства могат да използват сълзотворен газ и средства за принудително спиране на транспортни средства. Също така лесничеите са длъжни да преминат курс по ръкопашен бой и да се научат правилно да общуват с нарушителите.