Египетската опозиция е разгневена от предупреждението на вицепрезидента
Египетски опозиционни групи реагираха гневно на завоалирания ултиматум на вицепрезидента Омар Сулейман, че протестиращите имат две опции - диалог или преврат, предаде Асошиейтед прес. В остро изказване пред държавната информационна агенция МЕНА след среща с главните редактори на държавни и частни вестници Сулейман заяви, че кризата трябва да приключи възможно най-скоро.
Айман Нур и други опозиционни лидери заявиха, че подобни изявления са опасни. Хиляди протестиращи изпълниха площад "Тахрир" в Кайро за 16 пореден ден, окуражени от младия служител на интернет компанията "Гугъл" Уаел Гоним. Той се превърна във вдъхновяваща фигура на протестите с обещанието си, че египетският народ няма да се предаде.
Междувременно няколкостотин протестиращи се опитаха да блокират и парламента в Кайро, в рамките на широката кампания за сваляне на режима на президента Хосни Мубарак, предаде Франс прес.
Парламентът, където мнозинство има управляващата Националнодемократическа партия на Мубарак, се охранява от войници и бронетранспортьори, уточнява БТА. Протестиращите бяха седнали пред сградата на парламента, за да блокират входа му.
"Дойдохме тук, за да попречим на членовете на Националнодемократическата партия да влязат. Ще останем, докато исканията ни бъдат удовлетворени или ще умрем тук", заяви 25-годишен демонстрант, докато множеството скандираше лозунги срещу Мубарак и развяваше египетски знамена.
Този парламент не е избран от народа. Искаме целият режим да падне, а не само президентът да си иде, тъй като всичко под него е корумпирано, каза 19-годишен студент.