Следвайте "Буднаера" в Телеграм

БЪЛГАРИЯ СЕ ГОРДЕЕ! Златните момичета пак ни донесоха престижно злато! Уникално видео!

Новите състезателки от ансамбъла по художествена гимнастика защитиха титлата златни момичета на България още с първото си участие в голямо състезание.

Отборът ни спечели златния медал в многобоя на Световната купа в Песаро, Италия снощи.

Момичетата на Весела Димитрова изиграха съчетанието си с две въжета и три топки без грешка и получиха оценка 18,650.

За съчетанието си с пет обръча на 7 април грациите ни получиха 18,700.

Така с обща оценка 37,350 те се поздравиха с първи значим медал в кариерата си, пише Днес.бг.

Домакинките от Италия останаха на второ място с обща оценка 36,800. Трети са представителките на Украйна с 34,600. Фаворитките от Русия останаха пети.

Оценките за трудност, които получиха нашите момичетата и за двете си съчетания, са 10.000, съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Днес са финалите на отделните уреди за ансамблите и индивидуалните гимнастички. В профила си Българската федерация по художествена гимнастика във Facebook съобщи, че състезанията започват от 14 часа.

Федерацията съобщи за победата на новите златни момичета с емоционален пост вчера:

"Златен медал в многобоя от Световната купа в Песаро, Италия извоюваха момичетата от българския национален отбор по художествена гимнастика. Грациите успяха да победят рускините и дори италианките на техен терен, съобщиха и от Българската федерация по художествена гимнастика. Оценките за трудност, които получиха момичетата и за двете си съчетания, са 10.000".

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!