Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Мислещи дървета и ревниви цветя – това не е фантастика!

Мислещи дървета

Най-новите изследвания на учените достигнаха до поразителни резултати – растенията притежават съзнание. А може би и…душа

С помощта на съвременни свръхчувствителни прибори стана възможно твърдо да се установи, че растенията различават хората, че са чувствителни към музиката, че имат памет и възприемат чувствата – такива силни, каквито са ненавистта и любовта. Увеличават се новите доказателства за това, че растенията изпитват болка, радост и страх.

Злодеи и лечители

В далечната 1966 г. Клив Бакстър включил към растения детектор на лъжата. По неговата инструкция един от сътрудниците играел ролята на мъчител, друг – на лечител. Първият подпалвал, чупел листа и клони, вторият лекувал нанесените рани, поливал почвата, произнасял ласкави думи. В резултат растението се научило да разпознава различните хора.
Когато в стаята влизал злодеят това предизвиквало електрически скок, сякаш крещяло. Но било достатъчно в помещението да се появи лечителят и растението се успокоявало – неговата електрическа активност спадала. При това растението реагирало дори на мислите на изследователя – при мисълта за подпалване на негово листо, то отново реагирало с “висок скок”.

Така Бакстър доказа, че растенията могат да улавят електромагнитните колебания и даже да четат и разбират нашите мисли. Мнозина не повярвали на изводите на Бакстър, но безбройните опити, проведени от учени в различни страни през следващите години, дали същите резултати.

Например опитите на английския биолог Л. Уолтън също показали, че растенията са способни да запомнят своите мъчители. В един от експериментите Уолтън предложил на своя асистент да унищожи едно от растенията в стаята. Към оцелялото растение били включени електронни прибори, след което в стаята един по един влизали участниците в екснперимента. Когато влязъл “убиецът” стрелката на прибора рязко се отклонила, сякаш растението свитетел се разтреперило от страх. Вече в новото хилядолетие немски учени създадоха прибор, с помощта на който може да се чуе как растенията изразяват своите чувства. В състояние на стрес те активно отделят газ етилен. Устройството издава различни звуци в зависимост от концентрацията на този газ. Журналистите, присъствали на демонстрацията на устройството разказват, че когато от орхидеята откъсвали вечелистче тя буквално квичала от болка.

Растения меломани

Много опити, проведени в различни лаборатории по цял свят, потвърдиха: растенията са сложни организми, които имат памет, мускули, нерви и музикални способности. Те страдат от простуда, от лошо храносмилане и от …скука.

“Група учени от Тюбингенския университет успя да открие във връхчето на царевицата рецептор, аналогичен на зрителния белтък в човешките очи, който е способен да поглъща слънчевата светлина. Именно благодарение на тези очи растението може да се ориентира по слънцето. Ако връхчето е покрито растението ослепява. Такива рецептори притежават и другите растения, от което следва, че те виждат. Американци са установили, че рецептори в листата и цветчетата помагат да се определи продължителността на деня. А това влияе на времето, което растенията ще изберат, за да цъфнат”.

С това обаче човешките способности на растенията не свършват. В хода на проучванията било изяснено, че при определени култури реколтата може да бъде увеличена с 60 на сто, ако им се пуска музика. Били изясени и музикалните пристрастия на зеления свят. Оказва се, че растенията са доста сантиментални и предпочитат индийски мелодии – стеблата направо се протягали към тонколоните. С не по-малка популярност сред растенията се ползва и класическата музика. Например произведенията за орган на Бах.

Но поклонници на рок и на хеви метъл сред представителите на зеления свят няма. Леторастите линеят, листата се смаляват, а връхчетата на растенията се отклоняват от звука колкото могат по-делаче. Любопитното е, че при такова озвучаване те се нуждаят от усилени поливки.

Преди 30 години в Книгата за рекорди на Гинес попаднало името на американския фермер Дан Карлсън, който отгледал гигантско растение от вида Пасифлора, достигнало 180 см. Обикновено то не превишава половин метър. Каква била тайната му? В музиката на Бах и Вивалди, която фермерът ежедневно пускал на растението да слуша. При това я подбирал внимателно, спирайки се на произведенията за цигулка. Използвал също така и музика, напомняща гласовете на птиците.

Вече в наши дни американският изследовател Д.Милщейн издал диск с записи под названието “Музика за отглеждане на растения”. Дискът трябва да се пуска всеки ден по половин час. На озвучените поля реколтата се увеличавала с десетки проценти. Посевите са особено чувствителни към звуците с честота от 5 килохерца, в отговор на които могат да удвоят добива.

Влюбеният фикус

“Освен всичко друго растенията умеят да обичат хората. В една от лабораториите, където се изучават свойствата на растенията, работило момиче, в което се влюбил фикус.

Щом тя влизала в стаята, растението преживявало емоционален взрив. На мониторите той изглежзал като динамична синусоида с ярко червен цвят, която започвала да трепти, достатъчно било само момичето да мине покрай фикуса. Веднъж лаборантката решила да пофлиртува с колегите и растението започнало да ревнува. От неговата ревност стрелките на приборите ударили “тавана”.

В научната литература е известен следният случай. Американецът П. Совет от Ню Джърси включил към кактус детектор на лъжата и с удивление открил, че кактусът го ревнува от жената, по която той си падал. Всеки път, когато той се стягал да отиде при приятелката си, кактусът силно преживявал.

Растенията четат мислите ни

Американският психиатър Аристид Есер заедно с физика Томас Етер по някакъв повод разпитвал една жена в присъствието на включен към детектор на лъжата филодендрон и открил: растението еднозначно покзава кога жената лъже и кога казва истината.
Учените установили, че стайните растения не само внимателно следят за живеещите тук, но и умеят да четат техните мисли от големи разстояния. Веднъж, когато американецът Марсел Вогл бил на конференция в Прага, той установил телепатична връзка със своя калифорнийски приятел от град Сен Джоузи.

Растението в жилището му незабавно и ясно реагирало на мислените сигнали, които изследователят изпратил през океана. Това позволило на учените да направят извода, че растенията са способни да бъдат своеобразни приемници на биологични сигнали. При това те могат не просто да улавят мисли, но дори да изпълняват заповеди.

В това направление направил свои опити и Пол Соувин, който също достигнал до извода, че растенията могат да реагират на мислите и чувствата на човека на големи разстояния – до 200 км. Совин се опитал да използва това им качество в домашното стопанство. Той предавал мислена заповед да се отвори гаражът не директно, а чрез растение. Импулсите от цветето постъпвали в електронното устройство и вратата се отваряла. Този успех открил простор за фантазията и скоро ученият накарал растенията да упрпавляват автомобил, давайки мислени команди: “по-бавно”, “наляво”, “стоп”…

Колективна самоотбана

Зоологът от Южна Африка Ван Хален, провеждайки опити с жирафи и антилопи стигнал до извода, че някои растения си обменят информация с помощта на химически вещества. Така изследователят демонстрирал, как акациите използват етилен за жизнено важно съобщение – в случаите, когато трябва да предупредят за приближаването на опасно животно.

Хален забелязал, че жирафите са доста капризни към храната ( хапват само листа, стоящи отделно едно от друго, както и от другите акации. Докато антилопите поглъщат всичките акации подред. И умират по-често от жирафите. Но защо? В резултат на изследванията се изяснило, че изяденото дърво изпуска във въздуха етилен, с който информира близкостоящите съседни растения за опасността. И тогава листата на предупредените растения започват да изработват отрова – веществото танин, което разрушава черния дроб на преживните животни. Какво друго е това, ако не колективна самоотбрана?

Растенията могат да въздействат и на вредителите, изяждащи листата им. Биолози от университета в Торино и института “Макс Планк” в Йена открили, че почувствали опасността, опитните растения от лимски фасул започнали да издават миризма, напомняща на аромата на лавандулата. Това не само било сигнал за тревога, но извиквало поддръжка по въздух, привличайки оси – естествените врагове на вредителите. Аналогични резултати били получени при опити с царевица, червени боровинки и някои други растения.

Освен това растенията могат да симулират, че са заразени от насекоми, за да не ги изаждат. Израелски еколози неотдавна открили шушулки, стебла и цветове със странни образувания, напомнящи гъсеници, мравки и въшки.

“За насекомите, които търсят храна или място да си скрият яйцата фалшивите вредители дават знак, че конкретното растение вече е заето. Фалшивите насекоми ще отблъскват дори крупни тревоядни, каквито са елените – растенията ще им изглеждат като заразени със смърдящи или просто – неприятни на вкус вредители”.

Учените от университета в Хайфа “Ораним” намерили в Израел шест растения, правещи се на заразени. “Някои фалшификации са толкова добри, че могат да излъжат дори човека, твърди ученият Лев Ядун. Например по стъблата на маргаритките има черни точки, напомнящи мравки”, казва той.

Интелектуални дървета

Много специалисти предполагат, че растенията притежават зачатък на разум и са способни да изчисляват почти в същата степен, както и животните. Освен това растенията предвиждат възможни катаклизми и помнят какво се е случило с тях в миналото.

Академикът от Единбургския университет Тони Труевъс също смята, че растенията поглъщат информация и я преработват на почти също толкова сложно равнище, както става в мозъците на човека или животните. Следователно растенията притежават своебразна форма на интелект.

По мнението на учения дори само фактът, че на тях се пада до 99 на сто от цялата земна биомаса говори за това, че растенията далеч по-добре от другите живи същества умеят да се договарят с природата.

(!) Wi-Fi излъчването убива дърветата

Изследователи от Университета на Вагенинген, Холандия, са стигнали до извода, че безжичното Wi-Fi лъчение има отрицателно въздействие върху околната среда. По-специално, то унищожава дърветата.

До този извод учените стигнали след случая, открит в гора в Калифорния. Повечето от дърветата страдали от симптоми, които не можели да бъде причислени към определено бактериално или вирусно заболяване. Основният симптом – “кървене”, пукнатини в кората, падане на листа и и ненормален растеж. Според учените, заболяването на дърветата, е свързано с радиационно отравяне поради високата активност на Wi-Fi.
За да се потвърди тази версия, учените направили анализ на 20 дървета и три месеца ги подложили на различни видове лъчения. В края на изследването в практически всички дървета имало ясни признаци на лъчева болест.

Според изследователи, в Холандия около 70% от дърветата, разположени в града, страдат от лъчева болест. Преди пет години те са били едва 10%. Значителното увеличение се дължи на популярността на ползване на Wi-Fi.

Изследователите съветват да се обвие коренът на дървото с фолио. Според тях това е единственият начин за защита на дърветата.

Още по темата: http://www.rbcdaily.ru/2010/11/23/cnews/562949979204077.shtml

След многобройни изследвания учените стигат до заключението,че растенията чувства ,реагират на болка,допир,ласки,мили думи и обиди,да те имат съзнание… А може би и…душа

П.П. 34 научни изследвания, които доказват, че Wi- Fi причинява непоправими вреди на здравето

Ето една голяма колекция от научни статии, които изреждат неблагоприятните биологични ефекти или увреждания на здравето от Wi- Fi сигнали, Wi- Fi – устройства или Wi- Fi честоти ( 2,4 GHz или 5 GHz). Документите съдържат само проучвания, с облъчване 16 V/m или по-малко.
Това са някои от темите, които говорят сами по себе си.
1. Демонстрация на имунологично вредните ефекти върху тестисите на плъхове на радиочестотни излъчвания от традиционните Wi -Fi устройства
2. Използването на лаптопи, свързани към Интернет чрез Wi- Fi, намалява подвижността на човешките сперматозоиди и увеличава фрагментацията на ДНК на спермата, фертилност и безплодие
3. Въздействието на лаптопа се отразява на мобилността и предизвиква фрагментация на ДНК в човешките сперматозоиди в епруветка без термичен ефект
4. Модулацията на безжични мержи (2.45 GHz) – предизвиква окислителна токсичност в ларинготрахеалната лигавица на плъхове
5. Ефекти на окислителен стрес върху селена и L -карнитина в кръвта на плъхове, в резултат на индуцирано 2.45 GHz излъчване от безжични устройства

Пълен списък :
1. Atasoy H.I. et al., 2013. Immunohistopathologic demonstration of deleterious effects on growing rat testes of radiofrequency waves emitted from conventional Wi-Fi devices. Journal of Pediatric Urology 9(2): 223-229. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22465825
2. Avenda?o C. et al., 2012. Use of laptop computers connected to internet through Wi-Fi decreases human sperm motility and increases sperm DNA fragmentation. Fertility and Sterility 97(1): 39-45.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22112647
3. Avenda?o C. et al., 2010. Laptop expositions affect motility and induce DNA fragmentation in human spermatozoa in vitro by a non-thermal effect: a preliminary report. American Society for Reproductive Medicine 66th Annual Meeting: O-249http://wifiinschools.org.uk/resources/laptops+and+sperm.pdf)
4. Aynali G. et al., 2013. Modulation of wireless (2.45 GHz)-induced oxidative toxicity in laryngotracheal mucosa of rat by melatonin. Eur Arch Otorhinolaryngol 270(5): 1695-1700.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23479077
5. Gumral N. et al., 2009. Effects of selenium and L-carnitine on oxidative stress in blood of rat induced by 2.45-GHz radiation from wireless devices. Biol Trace Elem Res. 132(1-3): 153-163.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19396408
6. Havas M. et al., 2010. Provocation study using heart rate variability shows microwave radiation from 2.4GHz cordless phone affects autonomic nervous system. European Journal of Oncology Library Vol. 5: 273-300. http://www.icems.eu/papers.htm… part 2.
7. Havas M. and Marrongelle J. 2013. Replication of heart rate variability provocation study with 2.45GHz cordless phone confirms original findings. Electromagn Biol Med 32(2): 253-266.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23675629
8. Maganioti A. E. et al., 2010. Wi-Fi electromagnetic fields exert gender related alterations on EEG. 6th International Workshop on Biological Effects of Electromagnetic fields. http://www.istanbul.edu.tr/…/WI-FI%20ELECTROMAGNETIC%20FIEL…
9. Margaritis L.H. et al., 2013. Drosophila oogenesis as a bio-marker responding to EMF sources.
Electromagn Biol Med., Epub ahead of print.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23915130
10. Naziro?lu M. and Gumral 2009. Modulator effects of L-carnitine and selenium on wireless devices (2.45 GHz)-induced oxidative stress and electroencephalography records in brain of rat. Int J Radiat Biol. 85(8): 680-689. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19637079
11. Naz?ro?lu M. et al., 2012. 2.45-Gz wireless devices induce oxidative stress and proliferation through cytosolic Ca2+ influx in human leukemia cancer cells. International Journal of Radiation Biology 88(6): 449–456.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22489926
12. Naz?ro?lu M. et al., 2012b. Melatonin modulates wireless (2.45 GHz)-induced oxidative injury through TRPM2 and voltage gated Ca(2+) channels in brain and dorsal root ganglion in rat. Physiol Behav. 105(3): 683-92. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22019785
13. Oksay T. et al., 2012. Protective effects of melatonin against oxidative injury in rat testis induced by wireless (2.45 GHz) devices. Andrologia doi: 10.1111/and.12044, Epub ahead of print.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23145464
14. Papageorgiou C. C. et al., 2011. Effects of Wi-Fi signals on the p300 component of event-related potentials during an auditory hayling task. Journal of Integrative Neuroscience 10(2): 189-202.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21714138 (Wi-Fi alters brain activity in young adults:http://wifiinschools.org.uk/resour…/wifi+brain+July+2011.pdf)
15. Shahin S. et al., 2013. 2.45 GHz Microwave Irradiation-Induced Oxidative Stress Affects Implantation or Pregnancy in Mice, Mus musculus. Appl Biochem Biotechnol 169: 1727–1751.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23334843
16. T?rker Y. et al., 2011. Selenium and L-carnitine reduce oxidative stress in the heart of rat induced by 2.45-GHz radiation from wireless devices. Biol Trace Elem Res. 143(3): 1640-1650.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21360060
And here are a few more studies of similar microwave frequencies at low exposures (6V/m or below) (this is not comprehensive):
17. Balmori A. 2010. Mobile phone mast effects on common frog (Rana temporaria) tadpoles: the city turned into a laboratory. Electromagn. Biol. Med. 29(1-2):31-35. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20560769
18. Erdinc O. O. et al., 2003. Electromagnetic waves of 900MHz in acute pentylenetetrazole model in ontogenesis in mice. Neurol. Sci. 24:111-116http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14600821
19. Fesenko E. E. et al., 1999. Stimulation of murine natural killer cells by weak electromagnetic waves in the centimeter range. Biofizika 44:737–741 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10544828
20. Fesenko E. E. et al., 1999. Microwaves and cellular immunity. I. Effect of whole body microwave irradiation on tumor necrosis factor production in mouse cells, Bioelectrochem. Bioenerg. 49:29–35http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10619445
21. Havas M. et al., 2010. Provocation study using heart rate variability shows microwave radiation from 2.4GHz cordless phone affects autonomic nervous system. European Journal of Oncology Library Vol. 5: 273-300 http://www.icems.eu/papers.htm… part 2.
22. Kesari K. K. and Behari J., 2009. Microwave exposure affecting reproductive system in male rats. Appl. Biochem. Biotechnol. 162(2):416-428 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19768389
23. Kesari K. K. and Behari J., 2009. Fifty-gigahertz microwave exposure effect of radiations on rat brain. Appl. Biochem. Biotechnol. 158:126-139http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19089649
24. Khurana V. G. et al., 2010. Epidemiological Evidence for a Health Risk from Mobile Phone Base Stations. Int. J. Occup. Environ. Health 16:263–267 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20662418
25. Maier R. et al., 2004. Effects of pulsed electromagnetic fields on cognitive processes – a pilot study on pulsed field interference with cognitive regeneration. Acta Neurologica Scandinavica 110: 46-52http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15180806
26. Nittby H. et al., 2008. Cognitive impairment in rats after long-term exposure to GSM-900 mobile phone radiation. Bioelectromagnetics 29: 219-232 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18044737
27. Novoselova E. G. et al., 1998. Stimulation of production of tumor necrosis factor by murine macrophages when exposed in vivo and in vitro to weak electromagnetic waves in the centimeter range Bofizika 43:1132–1333.
28. Novoselova E. G. et al., 1999. Microwaves and cellular immunity. II. Immunostimulating effects of microwaves and naturally occurring antioxidant nutrients. Bioelectrochem. Bioenerg. 49:37–41http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10619446
29. Otitoloju A. A. et al., 2010. Preliminary study on the induction of sperm head abnormalities in mice, Mus musculus, exposed to radiofrequency radiations from Global System for Mobile Communication Base Stations. Bull. Environ. Contam. Toxicol. 84(1):51-4.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19816647
30. Panagopoulos D. J.et al., 2010. Bioeffects of mobile telephony radiation in relation to its intensity or distance from the antenna. Int. J. Radiat. Biol. Vol 86(5):345-357.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20397839
31. Persson B. R. R. et al., 1997. Blood-brain barrier permeability in rats exposed to electromagnetic fields used in wireless communication. Wireless Networks 3: 455-461.
32. Pyrpasopoulou A. et al., 2004. Bone morphogenic protein expression in newborn kidneys after prenatal exposure to radiofrequency radiation. Bioelectromagnetics 25:216-27http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15042631
33. Salford L. G. et al., 2010. Effects of microwave radiation upon the mammalian blood-brain barrier. European Journal of Oncology Library Vol. 5:333-355 http://www.icems.eu/papers.htm… part 2.
34. Salford L. G., et al., 2003. Nerve cell damage in mammalian brain after exposure to microwaves from GSM mobile phones. Environ. Health Perspect. 111:881-883. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12782486

“стига Wi-Fi, включете се през лампата“

Ако използвате безжичен интернет, крадете Wi-Fi от съседа, или разделяте канал с другите участници на конференция, често се дразните заради бавната скорост, когато в мрежата участват повече от потребители. Заради това, че все повече и повече хора имат достъп до безжичната мрежа, става все по-трудно да се “улови“ достатъчно работоспособен сигнал. Въпреки това, радиовълните са само една част от спектъра, откъдето можете да получите сигнал. Какво би станало ако за интернет връзка използваме и други вълни ? немският физик Харалд Хаас излезе с решение, което нарича “данни чрез осветление“ – оптично устройство , което изпраща данни чрез светодиодни лампи, чиято интензивност на излъчваната светлина е по-бърза, отколкото може да улови човешкото око. Същият принцип е в основата на дистанционното управление, но в този случай, технологията е много по-мощна. Хаас казва, че изобретението му, което той нарича “D-Light“, може да предостави данни със скорост от (!) 10 мегабита в секунда, което е по-бързо от нормалната скоростта на интернет връзката. В бъдеще, както изглежда, всички лаптопи, смартфони и Tablet PC ще бъдат свързани към Интернет чрез стайното осветление… Въз основа на тази технология, може да се създадат много и различни приложения – от публичния достъп до Интернет с уличното осветление, до автоматичните превозни средства, които си комуникират с фаровете. Освен това, данните, постъпващи през видимия спектър, може да намалят страховете, че електромагнитните вълни на Wi-Fi връзката имат неблагоприятно въздействие върху здравето ни.(и околната среда – природа)

по материали от виртуала – (различни интернет източници) и НЕПОЗНАТО

bultimes.com 

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!