Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Доказателство за участие в преследването на Фалун Гонг

Ли Чунченг
Ли Чунченг.(Weibo.com)

Бивш високопоставен китайски служител от провинция Сичуан наскоро бе подведен под отговорност от комунистическата партия за подкупи, но неотдавнашен доклад показва, че може да е бил замесен в нещо много по-зловещо: извършване на престъпления срещу човечеството спрямо затворници на съвестта...

Ли Чунченг (Li Chuncheng), бивш заместник-началник на Сичуан, бе идентифициран от Световната организация за разследване преследването на Фалун Гонг (WOIPFG) като пряк участник в преследването на Фалун Гонг практикуващи в провинция Сичуан.

Между 1999 г. и 2002 г., Джоу Йонгканг е партиен ръководител на Сичуан, а Ли е кмет на столицата Ченгду, ставайки един от доверениците на Джоу.

WOIPFG съобщи, че голям брой последователи на Фалун Гонг са били използвани за събиране на органи на живо и са били затворени във военни складове и други съоръжения в Сичуан, както и в Чонгчинг, лидер на който бе изпадналият в немилост партиен ръководител БоШилай.

Наскоро WOIPFG пусна таен запис на телефонен разговор между следовател, представящ се за Ли, и Джоу, което предполага, че двамата са участвали в ареста на практикуващи Фалун Гонг, и потенциално са участвали в събирането на органи.

Разговорът, който се е състоял на 29 май 2008 г. между двамата партийни босове показва, че Джоу не отрича, че практикуващи Фалун Гонг са били държани в складове и други съоръжения. Той също така казва, че тези въпроси трябва да бъдат обсъдени през тайния "червен телефон".

Разговорът се провежда след опустошителното земетресението в Сичуан от 2008 г., при което загинаха стотици хиляди хора. Следва транскрипция на записа.

Разследващ (представящ се за Ли): Здравейте, това Джоу Йонгканг ли е?
Джоу Йонгканг: Да, аз съм.

Разследващ: Ли Чунченг се обажда.
Джоу Йонгканг: Какво?

Разследващ: Аз съм Ли Чунченг, партийният ръководител на провинция Сичуан.
Джоу Йонгканг: От Ченгду?

Разследващ: Да.
Джоу Йонгканг: Вие сте Чунченг?

Разследващ: Точно така.
Джоу Йонгканг: Не мога да разпозная акцента Ви. Да не би да сте уморен?

Разследващ: Да, уморен съм. Трябва да Ви докладвам нещо.
Джоу Йонгканг: О-о.

Разследващ: Току що имаше вторичен трус и нещо стана.
Джоу Йонгканг: О-о.

Разследващ: В нашия регион много съоръжения, използвани за задържане на практикуващи Фалун Гонг, бяха повредени. Някои от тях избягаха от там. Какво мислите, че трябва да направим?
Джоу Йонгканг: О-о.

Разследващ: Какво мислите, че е редно да направим сега?
Джоу Йонгканг: Колко хора са били там?Това трудови лагери ли са или превъзпитателни лагери?

Разследващ: Не. Става дума за онези, които бяха заключени в нашите специални военни складове.
Джоу Йонгканг: За колко хора става дума?

Разследващ: Над 20 души.
Джоу Йонгканг: Местата, които са под управлението на правосъдната институция ли? На съдебното бюро?

Разследващ: Не, трябваше да е под тях ... Трябва да попитам кой е отговарен за тях.Това е, което ми докладваха.
Джоу Йонгканг: Вие партийният ръководител на Ченгду ли сте?

Разследващ: Какво смятате, че трябва да направим?
Джоу Йонгканг: Обадете ми се отново по червената линия. Използвайте червения телефон (таен телефон), за да ми се обадите. Аз ... аз не знам кой сте. Аз ще говоря с тях...

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!