Следвайте "Буднаера" в Телеграм

NTDTV

Изключително изкуство: Законодатели в Хирошима впечатлени от Шен Юн [Bидео]

Класическите китайски танци и музика на компанията за сценични изкуства Шен Юн продължава своето турне в Азия.

Една от последните спирки е в японската префектура Хирошима, където законодатели са останали поразени от представлението, изобразяващо и неща от днешен Китай.


Шен Юн е на турне в Япония в момента и има концерт в град Хирошима.

[Риозо Ишибаши, член на Градския съвет в Хирошима]: "Аз гледам Шен Юн за трети път. Всеки път програмата е нова, така че чакам с нетърпение."

Г-н Ишибаши каза, че изпълнението си струва да се види.

"Сценичният дизайн е наистина невероятен. Усетих божествено присъствие по време на цялото представление.

Почувствах се добре, освежен, спокоен. Това е наистина едно изключително изкуство."

Друг законодател каза, че гледа Шен Юн за пръв път.

[Киоши Шиба, заместник-председател, Хирошима]: "Намирам го за така хубаво, всяка програма е много добра."

Изобразяването на преследването на Фалун Гонг в Китай днес наистина го е развълнувало, каза той.

"Ако в днешно време се случват такива неща това не може да бъде разрешено. Мисля, че трябва да направим нещо по въпроса", сподели г-н Шиба.

Г-н Ишибаши също каза, че се е развълнувал от пресъздаденото от танцьорите брутално преследване на духовната група.

"Истината е точно както е в изпълнението. Истинската ситуация ще бъде разкрита. Резултатът ще бъде добър, точно както е в представлението."

Масатоши Мия сподели, че е харесал две от по-леките изпълнения.

[Масатоши Мия, член на Градския съвет в Хирошима]: "Историите, които повдигнаха настроението ми най-много бяха изпълненията на Царят-Маймуна и младите монаси. По телевизията имаме подобни програми в Япония, така че тези изпълнения отекнаха в мен."

Целта на Шен Юн да съживи традиционната китайска култура впечатли законодателите на Хирошима.

"Всички етнически групи с техните традиции и история, добро и зло, трябва да се поучат от тези, които представят това под формата на изкуство. Мисля, че това е много добре."

"Китайският народ има изключителни история и култура, и да се покаже това е много важна задача. Днес те постепенно изчезват, така че аз съм много благодарен, че са представени тук [в шоуто]."

NTD Новини, Хирошима, Япония

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!