Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Венци Мицов: Писмо до един Валери

Валери-Симеонов2

Здравей, Валери!

Не знам защо ти пиша. Установил съм, че и да пише, и да не пише човек – файда йок.

Въпреки всичко, Валери, когато пиша, имам чувството, че съм направил нещо значимо. Писал съм. Има го черно на бяло.

Та тази сутрин реших да ти пиша.

Прости ми, Валери, че фамилиарнича и ти говоря на „ти“. На теб, доскорошния втори човек в правителството и днешния втори или трети човек в управляващата коалиция.

Говоря ти по тоя начин, защото… а бе не знам, чувствам те някак близък.

Не само теб – цялото правителство, целия парламент, цялата съдебна власт – все ви чувствам близки.

Сигурно защото постоянно правите любов с мен – в оня смисъл на думата, който тук не бих използвал.

То не е любов, а си е направо консумация на брака без мое съгласие, но това мисля да го спестя на клетия читател.

Пиша ти, защото сутринта станах рано. Направих си кафе и по някаква зла ирония на съдбата кучето наседна дистанционното на телевизора.

Имам фокстериер, Валери. На девет години. Умно куче, но със странни навици. За какво му е да сяда на дистанционното, не знам. По същия начин, по който не знам и в какво точно се изразяваше твоята дейност като вицепремиер, който обикаля курортите около Бургас и взема лаптопите на клетите DJ-и.

Но аз явно не съм толкова умен човек – нито съм бил вицепремиер, нито съм писал закони за шума, нито съм миксирал звук, тон и шум в едно, за да сътворя някакъв невероятен законодателен качамак, от който измъкване няма.

Та да се върнем на темата. След като телевизора ми се включи, видях, че си гост в студиото на БНТ.

Винаги, когато ти си гост някъде, следя с интерес. Я ще разкажеш за някакви „кресливи женици“ (майки на деца с увреждания), я ще ни бомбардираш с някоя друга сензационна история, от която после няколко дни няма да можем да се съвземем.

Е, честно казано, не ме разочарова по никакъв начин.

Ти, Валери, направи онова, което Херо Мустафа не можа да направи.

Ти назова корупцията поименно!

Цял живот съм се чудил – къде е главата на корупцията?

Защо не можем да се оправим като държава?

Защо не вървим напред?

Днес разбрах!

Виновни са Тони Хекимян и Венелин Петков от bTV.

Валери!

Прекланям се пред теб и твоята могъща смелост!

Да назовеш поименно корупцията и да я разсечеш с меча на справедливостта в ефир – за това се иска кураж!

Толкова съм впечатлен, че след твоите разкрития не очаквах втория, далеч по-болезнен удар.

Второто лице на корупцията, разкрито от теб.

„Виновни са всички, защото дават 20 лева на катаджията!“.

Ето това ме заболя, Валери. Ето тук ти изведнъж окрупни картината и показа истинското лице на корупцията.

Тя е повсеместна! Виновни са всички! До един! И аз, и той, и тя, и то (то се използва за кросдресър и джендър променливи корумпирани личности).

Браво!!!

Поклон от мен!

Впрочем, Валери, имам за теб една история.

Някакъв човек го спрял катаджия. Попитал го „какво правим“, както си му е редът.

Човекът отказал да даде 20 лева. Написали му акт. Взели му книжката.

А сега друг случай. Кола на НСО ударила един човек.

Катаджия нито дошъл, нито попитал „какво правим“, нито на някой му написали акт и му взели книжката.

Сетих се втори случай.

В един малък град двама кандидатствали за някаква обществена поръчка.

Единият бил читав. Другият – не.

Само че читавият бил господин никой.
А нечитавият бил братчед на зам.-кмета.

И поръчката взел братчедът.

А читавият се качил на колата, ядосал се, превишил скоростта и го спрял катаджия…

Нататък знаеш…

Имам и още случаи, Валери. Например за един министър, който проспал да обжалва съдебно решение и по този начин пропилял едни доста пари за българската култура.

Имам и случай за един НАП, който проспал хакерска атака и изпуснал някак личните данни на няколко милиона българи.

Имам и случай за един град, останал без вода, защото всички от „голямото добро утро“ сте проспали проблема, защото водите далеч по-важни битки – кой с DJ-ите по морето, кой със злите норвежки джендъри, кой – с извънземните (Волене, ти не чети).

Имам всичките тези случаи, но те не показват имена! Те не ни дават отговор на въпроса #КОЙ???? #КОЙ съсипа демокрацията в KLETA MAJKA BALGARIQ????

Е, тази сутрин, когато водещата в БНТ каза, че изключва себе си от корумпираните, ти отвърна иронично – „СЕРИОЗНО?“.

Браво, Валери! Така се прави!!! Никой не може да е сигурен, че не е корумпирал друг, като му е оставил 20 стотинки бакшиш, купувайки си 200 грама софийски бюрек за закуска. Ядем корупция, пием корупция и хич не ни дреме. А после обвиняваме властта…

Знаеш ли, Валери, баба ми правеше най-вкусния боб на света.

Когато я питах как го прави, тя ми отговаряше – много е лесно, сине.

Да де, ама, въпреки че бе лесно, аз не можах да направя такъв боб до ден днешен.

Ако те питам „как успя да станеш фактор в българската политика“, драги Валери, сигурно ще ми отговориш същото.

И сигурно ще си прав сам за себе си.

Но аз никога, ама никога няма да мога да си отговоря на въпроса – как, аджеба, стигнахме до днешната ситуация, в която ти да управляваш, а читавите българи да са избягали далеч извън границата на страната ни.

Този въпрос ще занеса в гроба. На него отговор няма.

Читавите отдавна се спасиха. Децата се канят и те.

А ти назовавай Хекимян, Петков, доктор Неделя Щонова и Гала за лица на корупцията.

Вече на никой не му пука.

Хайде, Валери, оставям те и със здраве. Ако те изберат отново догодина и станеш отново вицепремиер, ще ти пиша пак, за да те поздравя.

Кой знае – може пък да те чакам пред парламента и да те почерпя с боб. От оня, дето баба ми го правеше.

Баба си отиде от тоя свят спокойна и с чувство за изпълнен дълг. Отгледа деца и внуци.

Интересно ми е как вие, Валери, ще си тръгнете от властта…

Може би с прощално интервю при Хекимян, лицето на корупцията…

Остани си със здраве и бъди все толкова смел!

Твой Венци!!!

Венци Мицов, Оф нюз 

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: http://onovini.eu/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!