Шикалкавене. Или как и София ще мине на воден режим

Аз нали съм си Тома Неверни, та днес цял ден не мога да разбера какво всъщност шикалкавят главатарят и шайката относно решаването на водната криза в Перник.

Изчетох и изслушах всичките щуротии, които са глаголили и не ми стана ясно защо трябва пак да лъжат здраво.

Какъв Белмекен, какъв Бели Искър, какви пет лева…

Водата, която ще се отклонява към Перник е от водата, предназначена за София. Това е всъщност истината.

То като се види и картата става ясно, че няма защо да приказват щуротии.

Всъщност язовир „Бели Искър“ се захранва от язовир „Белмекен“, а язовир „Бели Искър“ дава 25% от водата за София. Останалите 75% са от язовир „Искър“. Та какво ще правят нашите хубавци? Просто ще включат Перник към водопреносната мрежа на столицата и ще отклонят от водата за София към Перник.

Като намесят обаче още два-три язовира в изказванията си и си мислят, че вече всеки им се върза на простотиите.

Сега, ако не падне сняг до края на февруари и не завалят обилни дъждове през пролетта, скоро ще има режим на водата и в столицата.

Тези наши некадърни управленци в момента действат точно като слон в стъкларски магазин. Хванало ги е обаче голямо шубе и вече дори не се опитват да мислят. Явно с „гениалната“ идея да захранят с вода Перник от водата за София се надяват да им се размине сгромолясването от властта и не си дават сметка, че си играят с огъня.

Помествам скрийншотове от официалната фейсбук страница на главатаря, от информацията във вестник „Сега“ и на част от картата на България с язовирите „Белмекен“, „Бели Искър“, „Искър“ и „Студена“, на която съм маркирала Перник и Мало Бучино и откъде ще минава новия водопровод, който щял да дава вода на Перник от… язовир „Белмекен“…

Всеки сам може да види с очите си как се опитват да ни правят на идиоти и да лъжат столичани, че няма да се взема от водата, предназначена за София, за да се реши кризата в Перник…

Автор: Наталия Сотирова

lentata.con

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: https://svobodnoslovo.eu/

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу. Благодарим Ви!

Научете за преследването на Фалун Гонг от ККП (Китайската комунистическа партия)

Преследването на Фалун Гонг: Насилствено потискане на 100 милиона души

Настоящите събития в Китай предоставят ясен избор на длъжностните лица и гражданите в страната, както и на хората по цял свят: подкрепа или противопоставяне на преследването на Фалун Гонг. Историята ще запише избора на всеки човек.

Необходимо ли е да се осъди комунизма: Фотоархив на комунистическите зверства

ДЕВЕТ КОМЕНТАРА ЗА КОМУНИСТИЧЕСКАТА ПАРТИЯ

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Осъдете комунизма, напишете заявление и Вие...